Sortowanie:
Znaleziony: 29 ogłoszenie w kategorii Militaria / Myślistwo/ Wędkarstwo w Świątniki Górne
Ryngraf Józef Piłsudski 100 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 do szabel
Ryngraf Józef Piłsudski 100 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 do szabel
650 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf patriotyczny, rocznicowy "Setna rocznica Bitwy Warszawskiej". Wykonany tylko w jednym egzemplarzu!!! Ryngraf stalowy, repusowany, grawerowany, trawiony. Na środku ryngrafu popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego oraz data 15 VIII 1920. Poniżej medal za walki o Wilno w 1920 roku. Na bordiurze napis: " 1920 SETNA ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ. DIES IRAE (DZIEŃ GNIEWU) 2020 Na awersie sygnowany. Bardzo duży wysokość: 34 cm szerokość: 29,5 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

Ryngraf 100 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 - duży do szabel
Ryngraf 100 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 - duży do szabel
470 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf patriotyczny, rocznicowy :Setna rocznica Bitwy Warszawskiej". Wykonany tylko w jednym egzemplarzu!!! Ryngraf stalowy, repusowany, grawerowany, trawiony. Na środku ryngrafu tarcza z ryngrafikiem i odznaką pamiątkową walk z bolszewikami w 1920 r. na froncie litewsko-białoruskim. Powyżej głowa orła oraz data 15 VIII 1920. Na bordiurze napis: " 1920 SETNA ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ. DIES IRAE (DZIEŃ GNIEWU) 2020 Na rewersie sygnowany. wysokość: 25 cm szerokość: 21 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

Kaplerz patriotyczny, ryngraf do szabel, POWSTANIE STYCZNIOWE 1863
Kaplerz patriotyczny, ryngraf do szabel, POWSTANIE STYCZNIOWE 1863
400 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Kaplerz, ryngraf stalowy, starzony, pamiątkowy - POWSTANIE STYCZNIOWE 1863 Kaplerz mocno starzony i damascenowany, patynowany, kształt w bardzo rzadkiej i wyszukanej formie. Na środku medalion z tarczą trójdzielną Rządu Narodowego Powstania Styczniowego (wykonana z oryginału metodą na wosk tracony). Kaplerz starzony i mocno damascenowany, patynowany, boki okute w tzw. zęby - nawiązanie do dawnego polskiego zdobiennictwa uzbrojenia ochronnego polskiej kawalerii (husarii). Poniżej medalionu bity napis: R. (rok) P.(Pański) 1863 Całość prezentuje się jak oryginalny przedmiot z epoki, nadgryziony "zębem czasu" . KAPLERZ został wykonany w 100% ręcznie - od wycięcia formy po wykończenie i polerowanie. Wymiary: wys 17 cm mierzone w linii prostej bez zawieszki szer 13,3 cm mierzone w linii prostej Najlepiej konserwować olejem goździkowym lub wazelinowym, oczywiście w ostateczności może być nawet WD40. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

tarcza, ryngraf Straceńcy 1919 Poznański Ochotniczy Batalion Śmierci
tarcza, ryngraf Straceńcy 1919 Poznański Ochotniczy Batalion Śmierci
480 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf Pamiątkowy Poznańskiego Ochotniczego Batalionu Śmierci - Straceńców 1919 roku. Ryngraf stalowy, repusowany, grawerowany. Na tarczy symbol Batalionu Śmierci - trupia czaszka, poniżej orzełek Wojsk Wielkopolskich, data 1919 oraz potoczna nazwa formacji - Straceńcy. Na rewersie sygnowany. Bardzo duży wysokość: 29,5 cm szerokość: 22,5 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku. Poznański Ochotniczy Batalion Śmierci: Sformowany w marcu i kwietniu 1919 r. w Forcie V a na Winiarach, z ochotników i żołnierzy sprawiających trudności dyscyplinarne, na wzór podobnego oddziału utworzonego przez gen. J. Dowbora Muśnickiego w 1 Korpusie Polskim. Umundurowanie jak piechota Wojsk Wielkopolskich, lecz z biało-metalową trupią główką (różnego wzoru) na otokach rogatywek, nawiązującą do symboliki kompanii szturmowych z I wojny światowej. Oddział miał własny sztandar. Od początku zakładano, że PBS będzie działał poza obszarem Wielkopolski.

Ryngraf, tarcza - Powstanie Styczniowe 1863 r. do szabel, stara blacha
Ryngraf, tarcza - Powstanie Styczniowe 1863 r. do szabel, stara blacha
480 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Duży ryngraf pamiatkowy Powstania Styczniowego, wyglada ja stary oryginał - wykonany z blachy majacej około 200 lat. Na środku tarczy mosiężna tarcza herbowa Powstania Styczniowego (wykonany z oryginału metodą na wosk tracony). Poniżej wybijana data wybuchu powstania - 1863. Boki wybijane w tzw. zęby ( dawna metoda zdobienia polskiego uzbrojenia ochronnego ), dodatkowo okuty stalowymi nitami. Kołnierzyk wywinięty, jak w oryginałach. Wykonany ze starej blachy, majacej około 200 la, wykutej w przedwojennych warsztatach w podkrakowskich Świątnikach Górnych. Blacha pochodzi z dawnych świątnickich warsztatów ślusarsko-kłódkarskich. Widoczne na niej przepiękna patyna, wżerki - co nadaje mu uroku, oryginalnego wyglądu i autentyczności. Przedmiot wykonany jest jak XIX-wieczny oryginał, poza tym egzemplarzem nie ma takiego drugiego - prawdziwy rarytas dla kolekcjonera. Na odwrocie sygnowany. Wymiary: WYSOKOŚĆ w lini prostej : 20,5 cm SZEROKOŚĆ w lini prostej: 17 cm grubość blachy - 1,8 - 2 mm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

półpancerz, napierśnik, pancerz w stylu husarskim, konfederackim
półpancerz, napierśnik, pancerz w stylu husarskim, konfederackim
850 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Półpancerz, napierśnik, husarski, Konfederatów Barskich towarzysza pancernego, stylizowany na XVII/XVIII w. Stalowy, repusowany, damascenowany, starzony. Tarcza półpancerza mocno wyoblona, awers i rewers damascenowane. Boki kanelowane i starzone, na górze wywiniety i zafelcowany kołnierzyk - jak w oryginałach. Całość okuta miedzianymi nitami. Na środku rytowana scena adoracji krzyża - zgodna ze wzornictwem saropolskim. Bardzo często umieszczana na napierśnikach i ryngrafach. Często malowana, bardzo rzadko rytowana - jak w tym egzemplarzu. Na bordiurze zawołanie łacińskie: "Odwróć Swoje oblicze od grzechów moich". wys.: 33 cm szer.: 27 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - wspaniała rzemieślnicza, artystyczna, unikatowa i przede wszystkim w całości ręczne wykonanie. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

Nadziak, ankus, czekan ceremonialny do szabel, unikatowy
Nadziak, ankus, czekan ceremonialny do szabel, unikatowy
500 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Nadziak, ankus, czekan ceremonialny do szabel. Ankus (hind. mahut, bir. uzi) – oścień, bodziec, przyrząd którego używa kornak przy powożeniu słoniem. Przypomina on kształtem nadziak lub mały bosak marynarski. Wykonany w całości z metalu lub o żelaznym żeleźcu, a drewnianym trzonku długości 40-80 cm. W przypadku słoni bojowych, gdy kornak widział, że nie jest w stanie zapanować nad rozszalałym zwierzęciem, miał obowiązek go zabić przez przebicie mu karku ankusem. Jeśli zaś nie był w stanie tego zrobić (kornaka strącił słoń lub zabił żołnierz strony przeciwnej), postępująca za słoniem bojowym lekkozbrojna piechota przecinała mu ścięgna w tylnych łapach, co skutecznie go unieruchamiało. Dzięki temu rozszalałe zwierzę nie wyrządzało szkody własnej armii. Ankus ceremonialny, bogato zdobiony. Trzonek drewniany, wykonany z ozdobnego drewna, okuty mosiężnymi, ażurowymi plakietami. Żeleźce wykonane z mosiądzu, Z jednej strony kolec, z drugiej sylwetka słonia. Długość całkowita 49 cm. wysokość żeleźca: 13,5 cm szerokość żeleźca: 11 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - wspaniała rzemieślnicza, artystyczna, unikatowa i przede wszystkim w całości ręczne wykonanie. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

ryngraf, plakieta na biurko 26 Pułk Ułanów Wielkopolskich do szabel
ryngraf, plakieta na biurko 26 Pułk Ułanów Wielkopolskich do szabel
480 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf pamiątkowy kawaleryjski - ułański 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Plakieta ozdobna na biurko. Główny element stanowi oryginalna podkowa kawaleryjska z lat 20. 30- ych XX wieku ( podkowa używana, jeżdżona) - sygnatura w postaci cyfry 5 ( rozmiarówka) oraz 26 PUW. Do podkowy przynitowana jest starzona tarcza, na środku której widnieje odznaka pułkowa - żołnierska ( kopia wykonana na podstawie oryginału). Nakrętka sygnowana. Poniżej odznaki ryngrafik oficerski, promocyjny z orłem i Matką Boską Częstochowską. Na górze podkowy cyfra 215 - oznakowanie pułku jako ochotniczego w czasie wojny 1920 roku. 26 Pułk Ułanów Wielkopolskich, im. hetmana Jana Karola Chodkiewicza (26 puł) – oddział kawalerii Wojska Polskiego II RP. Pułk został sformowany z własnej inicjatywy i na własny koszt przez Ignacego Mielżyńskiego w lipcu 1920, w Poznaniu, jako 215 ochotniczy pułk Jazdy Wielkopolskiej. W okresie pokoju stacjonował w garnizonie Baranowicze, a szwadron zapasowy w Łukowie.Przydzielony do 9 Brygady Jazdy, po reorganizacji w Nowogródzkiej Brygadzie Kawalerii. 16 października 1936 Minister Spraw Wojskowych, gen. dyw. Tadeusz Kasprzycki nadał 26 pułkowi ułanów nazwę „26 pułk ułanów imienia hetmana Jana Karola Chodkiewicza” Tarcza ma wywinietą płetwę, podstawę na ktorej opiera się całość. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. wymiar: wysokość 15 cm szerokość 14 cm głębokość: 8 cm Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

tarcza, ryngraf pamiątkowy do szabel Powstanie Styczniowe 1863 - 1864
tarcza, ryngraf pamiątkowy do szabel Powstanie Styczniowe 1863 - 1864
480 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf pamiątkowy Powstania Styczniowego 1863 - 1864 Podstawa cynowa, na odwrocie sygnowana (widoczne na zdjęciach). Na awersie nakładka stalowa z herbem powstańczym Rzeczpospolitej Trojga Narodów, ponizej skrzyżowane szable na wieńcu z liści dębowych. Po bokach napis: 1863 POWSTANIE STYCZNIOWE 1864. Całość prezentuje się jak oryginalny przedmiot z epoki , jest unikatowy i niepowtarzalny, wykonany tylko w jednym egzemparzu. Całość prezentuje się jak oryginalny przedmiot z epoki , jest unikatowy i niepowtarzalny, wykonany tylko w jednym egzemparzu. Przedmiot wykonany jest jak oryginał, poza tym egzemplarzem nie ma takiego drugiego - prawdziwy rarytas dla kolekcjonera. Wymiary: wys 25 cm szer 24,5 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

Ryngraf husarski patriotyczny Rzeczpospolita i Litwa -tarcza do szabel
Ryngraf husarski patriotyczny Rzeczpospolita i Litwa -tarcza do szabel
570 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf husarski. Ryngraf stalowy, repusowany, grawerowany, na krawędziach okuty miedzianymi nitami. Tarcza damascenowana groszkowo, co daje unikatowy i niepowtarzalny efekt. Na tarczy orzeł królewski Rzeczypospolitej z Pogonią litewską na piersi. Na bordiurze staropolskie zawołanie, dewiza husarska: AMOR PATRIAE NOSTRA LEX - miłość Ojczyzny naszym prawem. Bordiura okuta miedzianymi nitami. Na rewersie sygnowany. Bardzo duży wysokość: 24,5 cm szerokość: 18 cm Najlepiej konserwować olejem goździkowym lub wazelinowym, oczywiście w ostateczności może być nawet WD40. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

kaplerz, ryngraf napoleoński Księstwo Warszawskie, do szabel, unikat
kaplerz, ryngraf napoleoński Księstwo Warszawskie, do szabel, unikat
500 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Kaplerz Księstwa Warszawskiego, stalowy, wykonany z 200-letniej blachy (może nawet starszej). Widoczne piękne wżery i przetarcia - nadgryziony zębem czasu. Na środku napoleoński orzeł cesarski. Poniżej tabliczka z grawerowanym napisem: " Vivat Xsiąże Józef Poniatowski i Xięstwo Warszawskie R.P. 1807" Na rogach kaplerz okuty ogromnymi, ozdobnymi nitami, nawiązujacymi stylem do nitów z napoleońskich napierśników kirasjerskich. Całość prezentuje się jak oryginalny przedmiot z epoki , jest unikatowy i niepowtarzalny, wykonany tylko w jednym egzemparzu. Kaplerz został wykonany w 100% ręcznie. Tarcza ryngrafu wykonana ze starej, stalowej 200-letniej płyty, wykutej ręcznie. Blacha pochodzi z dawnych świątnickich przedwojennych warsztatów płatneskich Stanisława Kwintowskiego. Widoczne na niej przepiękne wżery - widoczne na jednym ze zdjęć, co nadaje mu uroku, oryginalnego wyglądu i autentyczności. Przedmiot wykonany jest jak oryginał, poza tym egzemplarzem nie ma takiego drugiego - prawdziwy rarytas dla kolekcjonera. Wymiary: wys 23 cm szer: 14,5 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

Ryngraf pamiątkowy, tarcza, Księstwo Warszawskie 1807 - 1815
Ryngraf pamiątkowy, tarcza, Księstwo Warszawskie 1807 - 1815
550 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf, pamiątkowy Księstwa Warszawskiego, z unikatowym medalionem herbowym Księstwa. Całość repusowana, grawerowana w blasze stalowej, oksydowana i starzona. Bordiura okuta stalowymi nitami. Na środku odznaka herb Księstwa Warszawskiego, wykonany z oryginału metodą na wosk tracony. Na bordiurze słowa Pieśni Legionów Polskich we Włoszech, późniejszego Mazurka Dąbrowskiego oraz daty 1807 - 1815. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Do ryngrafu dołączony jest łańcuszek. Na odwrocie widoczna sygnatura płatnerska wymiary: wysokość 24 cm szerokość 20 cm Najlepiej konserwować olejem goździkowym lub wazelinowym, oczywiście w ostateczności może być nawet WD40. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

tarcza, ryngraf artyleria do szabel Księstwo Warszawskie, unikat
tarcza, ryngraf artyleria do szabel Księstwo Warszawskie, unikat
480 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf pamiątkowy - artyleryjski Ksiestwa Warszawskiego - Królestwa Polskiego. Ryngraf stalowy, repusowany, rytowany - w całości wykonany ręcznie. W centralnym miejscu znajduje się unikatowy orzeł artyleryjski (kopia) z okresu Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego.Orzeł spoczywa na granacie artyleryjskim i skrzyzowanych lufach armatnich. Na bordiurze napis: Vivat Artylerya ( oryginalna pisownia z poczatku XIX w.) oraz Gloria Patriae ( Chwała Ojczyźnie). Boki kanelowane , na górze tradycyjny wywinięty kołnierzyk. Awers i rewers pięknie starzone i oksydowane, co dodaje przedmiotowi pięknego i autentycznego charakteru. Ryngraf prezentuje się jak przedmiot z epoki. wymiary: wysokość: 30 cm szerokość: 24,5 cm Na rewersie sygnowany. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

Ryngraf, tarcza 12 Pułk Ułanów Podolskich do szabel
Ryngraf, tarcza 12 Pułk Ułanów Podolskich do szabel
480 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Duży Ryngraf kawaleryjski - ułański 12 Pułku Ułanów Podolskich. Główny element stanowi oryginalna, sygnowana podkowa kawaleryjska z lat 20-ych XX wieku ( podkowa używana, jeżdżona) - sygnatura w postaci tzw kopytka oraz 12 PUP. Do podkowy przynitowana jest tarcza, na środku której widnieje ryngrafik z odznaką pułkową ( kopia wykonana metodą na wosk tracony). Nakretka również wykonana z oryginału. Powyżej napis 12 Pułk Ułanów Podolskich oraz cyfra 12 w podkowie - literze U (pułk ułanów). Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Do ryngrafu dołączony jest łańcuszek. wymiar: wysokość 21,5 cm szerokość 18,5 cm Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

tarcza, ryngraf, plakieta 2 Pułk Ułanów Grochowskich do szabel
tarcza, ryngraf, plakieta 2 Pułk Ułanów Grochowskich do szabel
470 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Duży Ryngraf kawaleryjski - ułański 2 Pułku Ułanów Grochowskich. Główny element stanowi oryginalna, sygnowana podkowa kawaleryjska z lat 20-ych XX wieku ( podkowa używana, jeżdżona) - sygnatura w postaci" litery K w podkowie oraz cyfry 2. Na podkowie wybity napis: 2 Pułk Ułanów Grochowskich Do podkowy przynitowana jest tarcza, na środku której widnieje orzeł polski z wizerunkiem patronki pułku - Matki Boskiej Częstochowskiej. Poniżej cyfra 2 oraz litery PU - 2 Pułk Ułanów. Pomizej odznaka pułkowa - żołnierska ( wykonana metodą na wosk tracony z oryginału). Nakrętka sygnowana. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Do ryngrafu dołączony jest łańcuszek. wymiar: wysokość 21,5 cm szerokość 18,5 cm Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

kiścień, korbacz bojowy, broń obuchowa do szabel - unikat
kiścień, korbacz bojowy, broń obuchowa do szabel - unikat
780 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Kiścień − zob. korbacz. Forma bicza bojowego, składającego się z drewnianego trzonu i przymocowanej do niego za pomocą łańcucha lub rzemieni żelaznej kuli. Broń tę używała w średniowieczu jazda rycerska, a także plebejska piechota. W XVII w. była to broń głównie używana przez kozaków zaporoskich oraz polskich zagończyków. Koścień z metalowym, grubościennym trzonkiem, finezyjnie wyprofilowanym. Całość lutowana oraz skręcana. Bijak z lanego staliwa w kształcie owocu granatu, połączony z rękojeścią zgrzewanym łańcuchem . długość całkowita: 87 cm długość rękojeści: 53 cm waga bijaka: 0,7 - 0,9 kg średnica rękojeści: 30 mm średnica kuli: 56 mm Przedmiot pięknie komponuje się z z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - rzemieślnicza, artystyczna, unikatowa i przede wszystkim w całości ręczne wykonana.

Ryngraf husarski, ostrobramski, tarcza do szabel, unikatowy
Ryngraf husarski, ostrobramski, tarcza do szabel, unikatowy
650 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf husarski, stalowy, starzony. Ryngraf mocno starzony i damascenowany, patynowany, kształt w bardzo rzadkiej i wyszukanej formie. Na środku w repusowanej płycinie medalion ( wykonany z oryginału metodą na wosk tracony) z wizerunkiem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Ryngraf starzony i mocno damascenowany, patynowany, boki okute stalowymi nitami. Na dole ślad "po cięciu szablą". Całość prezentuje się jak oryginalny przedmiot z epoki, nadgryziony "zębem czasu" . Ryngraf został wykonany w 100% ręcznie - od wycięcia formy po wykończenie i polerowanie. Wymiary: wys 31 cm mierzone w linii prostej szer 29,5 cm mierzone w linii prostej Najlepiej konserwować olejem goździkowym lub wazelinowym, oczywiście w ostateczności może być nawet WD40. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

Ryngraf Józef Piłsudski 100 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 do szabel
Ryngraf Józef Piłsudski 100 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 do szabel
650 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf patriotyczny,ROCZNICOWY :Setna rocznica Bitwy Warszawskiej". Wykonany tylko w jednym egzemplarzu!!! Ryngraf stalowy, repusowany, grawerowany, trawiony. Na środku ryngrafu popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego oraz data 15 VIII 1920. Poniżej Krzyż Waleczny 1920 roku. Poniżej podpis marszałka Józefa Piłsudskiego Na bordiurze napis: " 1920 SETNA ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ. 2020 Na awersie sygnowany. Bardzo duży wysokość: 35 cm szerokość: 26 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

ryngraf, plakieta , tarcza 303 Dywizjon Myśliwski , pamiątka lotnicza
ryngraf, plakieta , tarcza 303 Dywizjon Myśliwski , pamiątka lotnicza
850 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Tarcza, ryngraf pamiątkowy 303 Dywizjonu Myśliwskiego - Northolt 1940. Tarcza wykonana z blachy miedzianej, w całości ręcznie repusowanej. Na środku polska "szachownica" lotnicza z orłem lotniczym. Po bokach na stalowej blasze (nawiązujących do elementów samolotu) napis: 303 Dywizjonu Myśliwskiego - Northolt 1940. Na szczycie szachownicy orzeł lotniczy wzór Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie ( na czapkę) na słupku, wykonany z oryginalnej matrycy. Bity z blacy miedzianej i srebrzony. Na odwrocie nakrętka wykonana na podstawie oryginału z sygnaturą : GR. TECHN. LONDON Na dole szachownicy kopia odznaki Dywizjonu 303. wysokość : 40 cm szerokość: 40 cm Całość oksydowana i patynowana. Całość prezentuje się jak oryginalny przedmiot z epoki. Ryngraf najlepiej konserwować przecierając szmatką flanelową nasączoną olejem wazelinowym. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

plakieta, ryngraf bitwa pod Narvikiem 1940 - 1. SBSP - polonik
plakieta, ryngraf bitwa pod Narvikiem 1940 - 1. SBSP - polonik
550 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Plakieta pamiątkowa 1 Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich - NARVIK 1940 Plakieta mosiężna, odlana z oryginału metodą na wosk tracony. Na środku w bogato zdobionej tarczy orzeł polski. Powyżej szarfa "postrzelana pociskami" z napisem POLAND. Nad nią napis NARVIK, po bokach data 1940. Poniżej odznaka 1 Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich, wykonana z oryginału na wosk tracony ( słupek odznaki wkręcony na stałe do plakiety). Całość prezentuje się jak oryginał z epoki, zwłaszcza, że pamiątek po bitwie pod Narvikiem oraz pamiątek po 1 Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich zachowało się bardzo niewiele. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. wymiar: wysokość 15 cm szerokość 12,5 cm grubość: 8 mm Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

ryngraf husarski, tarcza do szabel, napierśnik  blacha ok. 200 lat
ryngraf husarski, tarcza do szabel, napierśnik blacha ok. 200 lat
800 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Duży ryngraf husarski, półpancerzyk z unikatowym z medalionem Niepokalanej ze zbroi husarskiej. Wykonany z blachy mającej około 200 lat -BOJOWY w stylu XVII-wiecznym. Na środku mosiężny medalion z unikatowym wizerunkiem Niepokalanie Poczętej, patronki husarii ( wykonany z oryginału metodą na wosk tracony). MEDALION NIEPOKALANEJ - jednym ze szczegółów właściwych dla starszej grupy zbroi husarskich jest odlewany medalion mosiężny z Matką Boską Niepokalanego Poczęcia, umieszczony zawsze na lewej stronie napierśnika lub na środku. Istnieje dość rozpowszechnione zdanie - pisze Dziewanowski - że kirysy z Matką Boską pochodzące z czasów Władysława IV miały szczególne znaczenie. Medalion stoi w jakimś związku z projektowanym przez tego króla orderem Niepokalanego Poczęcia. Możnaby na podstawie powyższego przypuszczać, że właśnie służący w chorągwiach husarskich członkowie tego szlacheckiego bractwa nosili na swych zbrojach medaliony z wyobrażeniem Niepokalanego Poczęcia i uznać go można za pierwsze "odznaczenie państwowe -wojskowe" w historii Polski. Blacha z licznymi wżerami jak w XVII-wiecznych oryginałach. Całość dodatkowo okuta stalowymi nitami. - typowe zdobiennictwo uzbrojenia husarskiego. Kołnierzyk felcowany, boki kanelowane i felcowane ( jak w oryginałach z epoki). Wykonany ze starej 200-letniej blachy wykutej w przedwojennych warsztatach w podkrakowskich Świątnikach Górnych. Blacha pochodzi z dawnych świątnickich warsztatów ślusarsko-kłódkarskich. Widoczne na niej przepiękna patyna, wżerki - co nadaje mu uroku, oryginalnego wyglądu i autentyczności. Przedmiot wykonany jest jak XVII-wieczny oryginał, poza tym egzemplarzem nie ma takiego drugiego - prawdziwy rarytas dla kolekcjonera. Na odwrocie sygnowany. Wymiary: WYSOKOŚĆ w lini prostej : 30 cm SZEROKOŚĆ w lini prostej: 30 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

tarcza, ryngraf lotniczy - Polski Zespół Myśliwski - Afryka 1943
tarcza, ryngraf lotniczy - Polski Zespół Myśliwski - Afryka 1943
500 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf pamiątkowy Polskiego Zespołu Myśliwskiego w Afryce zwanego Cyrkiem Skalskiego Na tarczy popiersie lotnika oraz dwóch samolotów myśliwskich. Poniżej ryngrafik z odznaką (kopia wykonana na podstawie oryginału) Polskiego Zespołu Myśliwskiego oraz data 1943. Ryngraf prezentuje się imponująco, jest bardzo duży. Jego wymiary: wysokość: 29 cm szerokość: 23 cm LATAJĄCY CYRK SKALSKIEGO: W drugiej połowie 1942 roku alianci postanowili sformować specjalną jednostkę przeznaczoną do współpracy z wojskami operującymi na lądzie. W tym czasie siły antyfaszystowskie prowadziły kampanię w Afryce Północnej. Choć szala zwycięstwa przechylała się na stronę aliantów, wojska niemieckie i włoskie wciąż się broniły. Ostatecznie do kapitulacji Państw Osi na tym teatrze działań doszło w maju 1943 roku. Powołanie jednostki miało być swoistym testem możliwości lotnictwa, które do tej pory prowadziło na froncie afrykańskim ograniczone działania. Co więcej, wobec planowanego lądowania aliantów w Europie niezbędne było wykształcenie form współpracy sił lądowych i powietrznych. W konsekwencji alianckie dowództwo zdecydowało się na wybór Polaków, którzy dali się poznać jako znakomici myśliwcy przede wszystkim w czasie bitwy o Wielką Brytanię. Wśród ustalonych kryteriów przyjęć do nowo formowanej jednostki była odpowiednia liczba lotów bojowych i doświadczenie w regularnej służbie. Polacy zgłaszali się na ochotnika, ale ostatecznie w skład zespołu weszło zaledwie 15 najlepszych myśliwców. Dowódcą zespołu mianowano kpt. Stanisława Skalskiego, wówczas jednego z najskuteczniejszych polskich lotników, a oficerem łącznikowym przy dowództwie Royal Air Force został ppłk Tadeusz Rolski. Od nazwiska dowódcy jednostkę nazywano popularnie ,,Cyrkiem Skalskiego", co było jasnym odwołaniem do niemal akrobatycznych zdolności polskich pilotów. Ci szybko udowodnili, że w pełni zasługują na to miano. W lutym 1943 roku Polacy przybyli do Tunezji i już w marcu byli gotowi do podjęcia działań. 28 marca Skalski i Eugeniusz Horbaczewski zanotowali pierwsze strącenia niemieckich Ju 88. Był to ledwie początek pasma sukcesów. W trakcie zaledwie pięciu tygodni działań Polacy siali popłoch wśród niemieckich pilotów. Ich rekordowe 25 zestrzeleń stanowiło znakomity dowód skuteczności i podkreślało, że nie stracili werwy z czasów bitwy o Wielką Brytanię. Łącznie wylatali 539 samolotozadań, a największą liczbę lotów bojowych odbył Skalski. Najwięcej pewnych zwycięstw, aż 5, zanotował Horbaczewski. Dalej z trzema zwycięstwami meldowali się Skalski, Wacław Król, Kazimierz Sporny i Kazimierz Sztramko. Zdecydowaną większość zestrzelonych niemieckich samolotów stanowiły Bf 109. Polacy w całym okresie działań latali na różnych wersjach samolotów Spitfire IX. Piętnastu Polaków dało prawdziwy pokaz wspaniałego lotniczego kunsztu. ,,Cyrk Skalskiego" był przez wielu uznawany za jednostkę elitarną, prawdziwy zestaw asów lotniczych, którzy ,,kosili przeciwnika" niezależnie od okoliczności i stosunku sił. Wiele razy Polacy rzucali się na liczebniejsze wyprawy niemieckie, by kilkanaście minut później zapisać na swoim koncie kolejne zestrzelenia. Po kapitulacji Państw Osi w Afryce Północnej w maju 1943 roku Polacy przebywali krótko na froncie i następnie wrócili do Wielkiej Brytanii. W lipcu 1943 roku przyszedł rozkaz o oficjalnym rozwiązaniu Polskiego Zespołu Myśliwskiego. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

tarcza, ryngraf husarski do szabel, jak z XVII w., napierśnik
tarcza, ryngraf husarski do szabel, jak z XVII w., napierśnik
700 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Duży ryngraf husarski, półpancerzyk z unikatowym orłem Rzczypospolitej Obojga Narodów. Wykonany z blachy mającej około 200 lat -BOJOWY w stylu XVII-wiecznym. Blacha z licznymi wżerami jak w XVII-wiecznych oryginałach. Całość dodatkowo okute stalowymi nitami. - typowe zdobiennictwo uzbrojenia husarskiego. Kołnierzyk felcowany, boki kanelowane i felcowane ( jak w oryginałach z epoki). Wykonany ze starej 200-letniej blachy wykutej w przedwojennych warsztatach w podkrakowskich Świątnikach Górnych. Blacha pochodzi z dawnych świątnickich warsztatów ślusarsko-kłódkarskich. Widoczne na niej przepiękna patyna, wżerki - co nadaje mu uroku, oryginalnego wyglądu i autentyczności. Przedmiot wykonany jest jak XVII-wieczny oryginał, poza tym egzemplarzem nie ma takiego drugiego - prawdziwy rarytas dla kolekcjonera. Na odwrocie sygnowany. Wymiary: WYSOKOŚĆ w lini prostej : 26 cm SZEROKOŚĆ w lini prostej: 27 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

Ryngraf Polski 14. Pułk Piechoty Armii Południa CS, do szabel
Ryngraf Polski 14. Pułk Piechoty Armii Południa CS, do szabel
480 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf pamiątkowy Polski 14. Pułku Piechoty Armii Skonfederowanej z Luizjany - 1864. Ryngraf w kształcie tradycyjnym, rycerskim stalowy, repusowany - w całości wykonany ręcznie. W centralnym miejscu płycina z medalionem herbowym Luizjany z okresu wojny secesyjnej używany przez Polski 14 Pułk Piechoty. . Regiment nazywany był polskim ze względu na dużą ilość żołnierzy pochodzenia polskiego. W 1861 podejmowano próby utworzenia jednostek polskich na południu stanów Zjednoczonych. Jednak w przeciwieństwie do północy Polacy byli tam raczej nieliczni. Pewna ich liczba weszła w skład 14. i 15. pułków z Luizjany. W lutym 1863 oficer wojsk Unii w Camp Butler (Illinois) donosił, że wśród jeńców konfederackich jest wielu Polaków z Teksasu, którzy zostali siłą wcieleni do oddziałów Południa i zgadzali się przejść na stronę Unii. Walerian Sułakowski, który wcześniej był oficerem w armii austriackiej, został pułkownikiem 14. pułku piechoty z Luizjany w 1861. W 1863 został inżynierem naczelnym na obszar Teksasu. Zaproponował Konfederacji rekrutację od 12 do 15 tys. Polaków spośród emigracji polskiej na zachodzie. We wrześniu 1864 sekretarz stanu Konfederacji Judah P. Benjamin zgodził się na plan Sułakowskiego oraz zapewnił, że znajdą się środki na transport Polaków do Teksasu. Mieli oni utworzyć samodzielne i niezależne oddziały. Sułakowski udał się do Paryża, ale od tej pory nie ma żadnych wiadomości o jakichkolwiek polskich oddziałach przybyłych z Europy i walczących po stronie Południa. wymiary: wys. : 22 cm szer. 18,5 cm Całość polerowana i oksydowana. Na rewersie sygnowany. Najlepiej konserwować olejem goździkowym lub wazelinowym, oczywiście w ostateczności może być nawet WD40. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

tarcza,  ryngraf Żuawi Śmierci Powstanie Styczniowe 1863 r do szabel
tarcza, ryngraf Żuawi Śmierci Powstanie Styczniowe 1863 r do szabel
480 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf Pamiątkowy Pierwszego Pułku Żawów Śmierci Powstania Styczniowego 1863 r. Ryngraf stalowy, repusowany, grawerowany, kanelowany na krawędziach, kołnierzyk zafelcowany ( jak w oryginałach). Na tarczy krzyż Żuawów Śmierci z herbem Rządu Narodowego, po bokach skrzyzowana szabla i karabin. Na bordiurze napis: Franciszek de Rochebrune - dowodca pułku Ojców luty - maj 1863 - okres wal pułku Na rewersie sygnowany, dodatkowo rewers ozdobiony "cięciem po szabli". Bardzo duży wysokość: 28 cm szerokość: 23 cm Żuawi Śmierci: Wśród jednostek powstania 1863 r. nie było równie niezwykłego oddziału. Żuawi śmierci łączyli model walki zaczerpnięty z francuskiej Algierii z metodami polskiej partyzantki. Z założenia mieli być postrachem Rosjan. Niezwykły mundur z białym krzyżem na piersi, był znakiem rozpoznawczym pułku. Szkoleny był w walce nieregularnej i partyzanckiej - to wszystko miało nadawać im pewien zupełnie niepowtarzalny wojenny sznyt. Oddział żuawów śmierci początkowo w sile kompanii, później niepełnego pułku stworzył Francuz - płk Franciszek Maksymilian Rochebrune - który stopnia dosłużył się we francuskiej piechocie liniowej podczas II wojny opiumowej. Rochebrune oparł koncepcję jednostki na formacji żuawów - lekkiej francuskiej piechoty zdolnej do walki zarówno liniowej, jak i partyzanckiej wywodzącej się z terenów dzisiejszej Algierii. Samo słowo „żuaw” wywodzi się od arab. zuāwa - nazwy szczepu Kabylów, których technika walki była rodzajem pierwowzoru dla francuskiej armii. Żuawi nosili charakterystyczne szarawary, wyposażeni byli zarówno w karabin, jak i w różne rodzaje broni białej. Jednostki żuawów formowano w XIX w. także w wielu innych armiach niż francuska - na przykład w amerykańskiej wojnie secesyjnej służyli po obu stronach frontu. Polscy żuawi śmierci sformowani przez Rochebrune’a składali specjalną przysięgę - że nigdy się nie cofną ani nie poddadzą. Ich wojenna kariera podczas powstania styczniowego zaczęła się od spektakularnego szturmu na rosyjskie pozycje podczas bitwy pod Miechowem - 17 lutego 1863 r. Żuawi wykonali zadanie z maksymalną desperacją - jednak atak bagnetami na przeważające siły wroga zakończył się masakrą - ze 150-osobowego oddziału przeżyło tylko kilkunastu żołnierzy Rochebrune’a. Jednostka została odtworzona w sile około 400 ludzi, następnie zasłużyła się m.in. w czasie bitew pod Chrobrzem i pod Grochowiskami. Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

tarcza, ryngraf 5. Wileńska Brygada Armii Krajowej do szabel
tarcza, ryngraf 5. Wileńska Brygada Armii Krajowej do szabel
450 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf patriotyczny, polonik - 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej Na środku ryngrafu tarcza z ryngrafikiem i patronką 5. Wileńskiej Brygady - Matką Boską Ostrobramską. Poniżej cyfra "5" z wpisanymi weń literami B i W. Bordiura zdobiona wicią roślinną. Po bokach napis: 5. Wileńska Brygada Armii Krajowej Na rewersie sygnowany. wysokość: 22,5 cm szerokość: 18 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

Ryngraf, plakieta w stylu husarskim, do szabel, herb królewski
Ryngraf, plakieta w stylu husarskim, do szabel, herb królewski
850 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf stalowy, starzony, pamiątkowy - husarski. Ryngraf starzony i patynowany, kształt w bardzo rzadkiej i wyszukanej formie. Na środku trawione, skrzyżowane szable husarski - karabela i husarka. Całość wieńczy kartusz herbowy z orłem królewskim z herbem Stefana Batorego. Całość prezentuje się jak oryginalny przedmiot z epoki, nadgryziony "zębem czasu" . Ryngraf został wykonany w 100% ręcznie - od wycięcia formy po wykończenie i polerowanie. Wymiary: wys 26 cm mierzone w linii prostej szer 31,5 cm mierzone w linii prostej Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

tarcza, ryngraf pamiątkowy Przewodnik Tatrzański 1875 r. unikatowy
tarcza, ryngraf pamiątkowy Przewodnik Tatrzański 1875 r. unikatowy
470 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ryngraf pamiatkowy Przewodników Tatrzańskich z odznaka najstarszego i pierwszego wzoru oraz datą założenia organizacji - 1875 r. W 1873 roku powstały dwie organizacje turystyczne: Towarzystwo Tatrzańskie i Węgierskie Towarzystwo Karpackie, których zadaniem był rozwój turystyki, badania naukowe i ochrona przyrody w Tatrach. Obie instytucje ujęły przewodnictwo w ramy organizacyjne. Po południowej stronie Tatr w roku 1875, a po północnej w 1877 przewodnicy otrzymali legitymacje. Odznaki przewodnickie, czyli tzw. „blachy” polskim przewodnikom wręczono w 1887 roku. Został ustalony zakres uprawnień dla przewodników (podział na klasy) i stawki za poszczególne wycieczki. Ryngraf stalowy, repusowany i pieknie młotkowany, w całości wykony recznie, boki okute miedzianymi nitami. Odznaka odlana z oryginału w mosiądzu, metodą na wosk tracony. Przedmiot wykonany tylko w jednym egzemparzu, poza tym nie ma takiego drugiego ania w Polsce, ania na świecie - prawdziwy rarytas dla kolekcjonera. Wymiary: WYSOKOŚĆ w lini prostej : 20,5 cm SZEROKOŚĆ w lini prostej: 18,5 cm Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

unikatowa ikona wojskowa do szabli, podróżna, metalowa, typ Hodegertia
unikatowa ikona wojskowa do szabli, podróżna, metalowa, typ Hodegertia
550 zł
nowe Świątniki Górne dzisiaj

Ikona rytowana w metalu w typie Hodegetria zwana też podróżną. Hodegetria (odigitria, wskazująca drogę) – najstarszy i najbardziej rozpowszechniony typ ikonograficzny przedstawienia Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus na ręku. Najczęściej wożona w taborze hetmana, księcia lub zamożnego szlachcica. Wykonana zgodnie z tradycją ikon podróżnych w metalu, służyła za przenośny ołtarzyk modlitewny. Rytowana wgłębnie, wizerunek "wyciągnięty" z metalu, po części ikona jest płaskorzeźbą. Całość wykonana ręcznie zgodnie z dawnymi ( zapomnianymi już) zasadami tworzenia ikon w blasze - rytowana i oksydowana. Ikony te występowały głównie we wschodniej Europie i tzw. Kresach Rzeczypospolitej. Są niezwykle rzadkie i cenne. Wizerunek nałożony został na starą, ponad stuletnią deskę świerkową, boki okute ozdobnymi ćwiekami. Ikona jest unikatowa i niepowtarzalna, wykonana tylko w jednym egzemplarzu. Wymiary: całość: 29 x 23 cm Ikona jest w całości ręcznie wykonana w jednym egzemplarzu.Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości to proszę o telefon.

Filtr