Sortowanie:
Znaleziony: 12 ogłoszenie w kategorii Książki i czasopisma Polska: Wszystkie miasta
Książki, 3 powieści
Książki, 3 powieści
10 zł
nowe Toruń 30+ kilka dni temu

"Śliwki robaczywki"-. To pełna ciepła i humoru opowieść o ludziach, którzy niejednokrotnie są mali, śmieszni i interesowni, ale obdarzeni wielkim sercem, zdolni kochać uczuciem, które ich przerasta "Sądy i osądy"- Katarzyna Leżeńska- Sympatyczna opowieść o środowisku prawniczym, taka trochę z przymróżeniem oka, ale skłaniająca do refleksji. Agata Weber jest sędzią orzekającym w sprawach karnych. Pracuje w wymarzonym zawodzie, ma udane dziecko i kochającego męża. Nie ma żadnych problemów. Za to reszta świata ma problem z Agatą, która zawsze ma racje... "Z całego serca"- Małgośka zbierała siły, by przetrwać rodzinną uroczystość i przełknąć kolejne kłamstwa męża. Alicja, bogata wdowa z Saskiej Kępy, umawiała się na mecz tenisa. Paweł, wzięty kardiolog, wprowadzał się do wynajętego mieszkania, a jego brat, Marcin, miał regularnego kaca. Ola schodziła właśnie z nocnego dyżuru. Na Okęciu lądował Aleksander Kranach, który... Co łączy tych ludzi? Niewiele, poza tym, że wszyscy z całego serca marzą o odmianie dotychczasowego życia. Kilka niedzielnych zdarzeń rozpoczyna serię zupełnie nieoczekiwanych, a jakże utęsknionych zmian...

Korespondent nadaje z Lahore - St. Głąbiński
Korespondent nadaje z Lahore - St. Głąbiński
Goleniów wczoraj

Opis książki Akcja książki rozgrywa się w Wiedniu, w czasie konferencji OPEC, i w Lahore podczas muzułmańskiego szczytu, obradującego nad sprawami cen ropy naftowej. Bohaterem powieści jest polski reporter, który znalazłszy się w centrum intryg politycznych, usiłuje dotrzeć do ich źródeł. możliwa wysyłka na koszt osoby kupującej, wpłata na konto, nie wysyłam za pobraniem. Czas wysyłki 3-4 dni robocze.

Powieści Historyczne
Powieści Historyczne
15 zł
Wałbrzych 30+ kilka dni temu

Powieści Historyczne Pozycje : 1-Henryk Sienkiewicz Potop Tom I Data wydania 1966 r Stron 322 Okładka miękka Cena 15 zł 2-Henryk Sienkiewicz Potop Tom III Data wydania 1966 r Stron 299 Cena 15 zł 3-Ryszard Jegorow Dekret Królewski Data wydania 1984 Stron 388 Okładka miękka Cena 15 zł 4-Józef Ignacy Kraszewski Królewscy Synowie Data wydania 1976 r Stron 416 Oprawa twarda Cena 20 zł Książki, stan używany. Możliwość wysyłki. Jednocześnie zapraszam na inne nasze ogłoszenia.

Teoria rozwoju języka Rozważania nad semiologią Struktura ję
Teoria rozwoju języka Rozważania nad semiologią Struktura ję
10 zł
Oborniki Śląskie 10 dni plecy

Sprzedam książki, 8 zł sztuka 1. Teoria rozwoju języka i językoznawstwo historyczno - porównawcze - Kłyczkow Wydanie pierwsze PWN 1975, stron 285, stan bardzo dobry - ( skasowane pieczątki ) Rozmiar 12,5 x 19,5 2. Rozważania nad semiologią powieści - Trznadlowski OSSOLINEUM 1976, stron 109, stan bardzo dobry - (skasowane pieczątki) 3. Struktura języka - Sigurd Wydanie pierwsze PWN 1975, stron 179, stan bardzo dobry - (skasowane pieczątki) Rozmiar 14,5 x 20,5 POLECAM Książkę mogę wysłać Koszty wysyłki 1 sztuki; ekonomiczna - 4,00, priorytetowa - 4,50, polecona ekonomiczna - 6,50 lub polecona priorytetowa - 9,00. Koszty przesyłki kompletu: ekonomiczna - 7,00, priorytetowa - 7,50, polecona ekonomiczna - 16,00 lub polecona priorytetowa - 18,50. Pocztex - 13 zł. Przesyłka kurierska - 17 zł (do 20 kg)

kryminały z serii klub srebrnego klucza
kryminały z serii klub srebrnego klucza
4 zł
Przemyśl 18 dni plecy

kolejnych osiem powieści kryminalnych: 1. W upalną noc; John Ball. 1970 r. 214 stron - 4 zł 2. Jak najwięcej grobów; M. Allingham. 1973 r. 283 strony (na stronie tytułowej numer i inicjały zapisane flamastrem) - 5 zł 3. Rude siostry; Francisco Garcia Pavon. 1974 r. 252 strony ( na stronie tytułowej i ostatniej pieczątka poprzedniego właściciela, numer i inicjały, pobrudzona pierwsza strona i krawędzie kartek) - 3 zł 4. Dymisja nadinspektora Willburna; Maurice S. Andrews. 1975 r. 174 strony - 4 zł 5. Bardzo dużo pajacyków; Andrzej Zbych. 1968 r. 177 stron ( na drugiej stronie numer i parafka, wygięty blok książki) - 4 zł 6. I kłamstwo zabija; W. Falkowska; 1973 r. 188 stron - 4 zł 7. Harry Brent; Francis Durbridge; 1975 r. 222 strony - 5 zł 8. Major opóźnia akcję; Marcin Dor. 1970 r. 152 strony (wygięty blok książki, pęknięcie przy grzbiecie, naderwana lekko od bloku pierwsza strona, na której są znaki długopisem) - 7 zł oprawa książek miękka książki z widocznymi śladami upływu czasu i użytkowania, zabrudzenia, przetarcia, zagięcia okładek, kartek, stan jak na zdjęciach, większe dostrzeżone wady zaznaczyłam przy tytułach format 17,5 cm x 12 cm przed wybraniem opcji przesyłki olx proszę o kontakt celem ustalenia szczegółów: liczby tytułów, ceny i właściwych gabarytów paczki

KLASYKA ROMANSU zestaw za 18 zł
KLASYKA ROMANSU zestaw za 18 zł
80 zł
Warszawa 28 dni plecy

KLASYKA ROMANSU zestaw za 18 zł - idealny na wakacje, polecam:) Klasyka romansu to kolekcja najlepszych powieści z XIX i początku XX wieku, które na stałe weszły do kanonu literatury pięknej. Ten gatunek literacki był popularny wśród pisarzy, jak Aleksander Dumas (syn), Jane Austen czy Francis Scott Fitzgerald. Chociaż powieści te są bardzo różne, od analizujących głębię kobiecej psychiki i problemy społeczne po wydarzenia sensacyjne i kryminalne, to łączy je wątek miłosny obfitujący w zawikłane sytuacje, intrygi i nieprawdopodobne zbiegi okoliczności. Z pewnością każda pozycja "Klasyki romansu" nie tylko wzbogaci nasz księgozbiór, ale także będzie książką, do której lektury powraca się wielokrotnie. Zestaw "Klasyka Romansu" zawiera trzy książki: 1. Powieść „Niebezpieczne związki” ukazuje obraz życia francuskiej arystokracji z końca XVIII wieku. Flirty, intrygi i miłosne gierki nadawały mu niepowtarzalny smak. Opisana w książce historia daleko wykracza poza ramy niewinnej zabawy i prowadzi do tragicznego finału. Sprawczynią wszelkiego zła jest piękna markiza de Merteuil. Chcąc się zemścić za urażoną ambicję i lekceważenie jej uczuć, snuje sieć intryg, w którą wpadają kolejne osoby. Autor: Pierre Choderlos de Laclos Strony: 414, Format: 12,5x20 cm Oprawa: oprawa miękka 2. "Kochanek lady Chatterley" przedstawia historię romansu angielskiej arystokratki z ubogim leśniczym. Książka spotkała się z ostrą krytyką cenzorów i wywołała skandal w purytańskim społeczeństwie Anglii. Lawrence ukazuje w powieści namiętne i zmysłowe uczucie w pozbawiony pruderii i niezwykle odważny sposób. Obszerne opisy scen erotycznych pozwalają autorowi ukazać piękno ciała ludzkiego i miłości fizycznej. Autor: Herbert Lawrence Strony: 304, rmat: 12,5x20 cm Oprawa: oprawa miękka 3. "Dziwne losy Jane Eyre"- wiktoriańska opowieść o ubogiej guwernantce, która idąc za głosem serca, buntuje się przeciwko konwenansom i ograniczeniom narzuconym przez społeczeństwo. Jane walczy o prawo do szczęścia i miłości, choć osiągnięcie celu wydaje się niemożliwe. Charlotte Bronte ukazuje w powieści głębię ludzkich uczuć w niezwykle przenikliwy, a jednocześnie wyrazisty sposób. Jej bohaterowie nie kierują się w życiu ogólnie przyjętymi zasadami moralnymi, lecz uczuciami i emocjami. Autor: Bronte Charlotte Strony: 559, Format: Format: 12,5x20 cm Oprawa: oprawa miękka Stan książek oceniam na bdb z małym minusem. Gorąco polecam :)

Z MIŁOŚCI - Zofia Kossak - wyd. PAX 1984
Z MIŁOŚCI - Zofia Kossak - wyd. PAX 1984
465 zł
Chorzów 25 dni plecy

Wydawnictwo: PAX Autor: KOSSAK Zofia ISBN: 83-211-0503-3 Liczba stron: 122 Oprawa: miękka Format: 14,5 x 20,5m waga 0,3kg A Rok wydania: 1984 Stan: UŻYWANY 8,5/10 Okładka i środek czyste, minimalne ślady używania. OPIS: Książkę tę szczególnie warto polecić młodym czytelnikom. Jest to jedna z mniej znanych powieści historycznych Zofii Kossak. Wybitna pisarka katolicka ukazała w niej piękną postać św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej. Nie jest łatwo przedstawić świętość w dziele literackim. Jednakże w tym przypadku otrzymaliśmy interesujący portret bohatera. Otrzymaliśmy również sugestywny, pełen barw obraz jego epoki. A św. Stanisław Kostka żył w ciekawych czasach. Urodził się w 1550 roku w Rostkowie pod Przasnyszem i był synem kasztelana zakroczymskiego. Jego ród znaczył kiedyś wiele w dawnej Rzeczypospolitej. Jako czternastoletniego chłopca wysłano Stanisława wraz z bratem Pawłem na naukę do Wiednia. Tam przywołuje go Bóg do swej zaszczytnej służby, Stanisław postanawia zostać kapłanem. Ale czy zdoła to pragnienie urzeczywistnić? Czy spełnią się nadzieje i plany jego gorącej, niespokojnej młodości? O tym wszystkim opowie młodym czytelnikom piękna książka Zofii Kossak. (z okładki i treści książki)

Powrót do gniazda - J.I.Kraszewski - js
Powrót do gniazda - J.I.Kraszewski - js
7 zł
Goleniów 27 dni plecy

Powieść z podań XVI w. Wiek szesnasty. Janusz, syn polskiego wojewody, uczy się w Wittenberdze. Bardzo podoba mu się złotowłosa Fryda, córka bogatego złotnika. Młodzi zakochują się w sobie i żyją szczęśliwie aż do czasu, kiedy Janusz zostaje wezwany przez ojca do powrotu. Wojewoda obawia się, by do przebywającego wśród protestantów syna nie przystała „zaraza heretycka”[1]. Młodzieniec z ciężkim sercem opuszcza Wittenbergę; podejrzewa, że ojciec nie pozwoli mu na małżeństwo z protestantką pochodzącą z niższej warstwy społecznej. Akcja powieści rozgrywa się w Wittenberdze oraz w Polsce. Szesnastowieczna Polska to kraj, w którym mieszkają ciemni, nietolerancyjni ludzie i w którym panują barbarzyńskie zwyczaje. Rodzice mają nieograniczoną władzę nad dzieckiem, mogą je nie tylko wydziedziczyć, ale też wtrącić do lochu, by w towarzystwie szczurów i pająków rozmyślało nad swoim nieposłuszeństwem. Główny wątek „Powrotu do gniazda” to spory na tle odmiennej wiary. Wielu bohaterów książki straciło szansę na szczęśliwe, spokojne życie z winy fanatycznych wyznawców religijnych. Co ciekawe (i bardzo smutne), również w naszym stuleciu zdarza się dosyć często, że dziecię, które oświadcza, że wyrzeka się wiary, traci miłość i wsparcie rodziców. Mile zaskoczył mnie fakt, że w „Powrocie do gniazda” postacie nie są nakreślone tak jednostronnie i schematycznie jak w innych powieściach Kraszewskiego, np. w „Pałacu i folwarku”. Nawet najbardziej antypatyczny bohater książki, czyli wojewoda, ma zaletę – czule kocha żonę Monikę. Z kolei brat wojewody, bohater pozytywny, ma i wadę: irytującą skłonność do zmieniania swoich poglądów. Czytając powieści Kraszewskiego, zawsze zwracam uwagę na sposób, w jaki pisarz przedstawił wygląd bohaterów. Często opisywał ich w sposób złośliwy. Jego postacie na ogół są albo bardzo piękne, albo niezwykle brzydkie. W „Powrocie do gniazda” wielką urodą zostali obdarzeni Janusz oraz Fryda. Janusz to młodzieniec wysoki, którego „czarne oko przymglone patrzało w świat to wesołą tęsknicą, to gorącą jakąś żądzą”[2]. Bohaterem sportretowanym ze złośliwością jest reformator Tilius. Wyglądał on „poczwarnie”[3], miał niezgrabną postać, czerwonawe włosy, zadarty nos, zbyt małą głowę i piegi. Tilius nie umiał się ładnie ubrać ani jeździć na koniu: „Z foliantami był obyty, ale z koniem porozumieć się nie umiał, głosem i zaklęciami usiłował nadaremnie hamować zapędy nierozumnego stworzenia, które wcale łacińskich imprekacyj jego do serca nie brało”[4]. „Powrót do gniazda” napisany jest językiem, jakim posługiwano się w wieku szesnastym, dlatego też niektóre wyrażenia mogą wydać się niezrozumiałe. Ale nie trzeba się tym przerażać – wystarczy zajrzeć do słowniczka i tekst stanie się jasny. Powieść uważam za ciekawą, o wiele lepszą niż „Pod Blachą” i „Pałac i folwark”, i zachęcam do przeczytania. Możliwa wysyłka na koszt kupującego, wpłata na konto.

IGRZYSKA ŚMIERCI TRYLOGIA TOM 1-3 Collins F.A.
IGRZYSKA ŚMIERCI TRYLOGIA TOM 1-3 Collins F.A.
37 zł
Goleniów 9 dni plecy

IGRZYSKA ŚMIERCI - TRYLOGIA - IGRZYSKA ŚMIERCI - W PIERŚCIENIU OGNIA - KOSOGŁOS Kultowa seria powieści z gatunku science-fiction, w których zaczytują się młodsi i starsi czytelnicy z całego świata. „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins opowiadają historię wydarzeń brutalnego totalitarnego świata Panem, powstałego na zrujnowanej amerykańskiej ziemi. Panem dzieli się na mieszkańców 12 dystryktów oraz mieszkańców Kapitolu, stanowiącego centrum władzy i zwierzchnictwa nad całym znanym światem. Każdy dystrykt funkcjonuje podobnie jak miasto, jednakże żyjący w nich ludzie są zniewoleni, nie mają prawa opuszczać bram ogradzających ich od pozostałych dystryktów, Kapitolu i reszty świata. Podstawową funkcją dystryktów jest produkowanie i dostarczanie dóbr, z których korzysta uprzywilejowana wolna klasa. Przykładowo w dystrykcie nr 2 produkuje się broń, dystrykt nr 4 dostarcza świeżych ryb, w dystrykcie nr 7 mieszkają urodzeni drwale. W dystrykcie nr 12 mieszkają poczciwi górnicy, którzy są najbiedniejsi ze wszystkich. To właśnie z tego dystryktu pochodzą Katniss Everdeen i Peeta Mellark – główni bohaterowie powieści. Raz w roku władze Panem organizują Głodowe Igrzyska, w których uczestniczą nastoletni mieszkańcy dystryktów – z każdego wybiera się 1 chłopaka i 1 dziewczynę. W 74 igrzyskach biorą udział między innymi Katniss i Peeta. Ku uciesze widzów rozpoczynają się zawody na śmierć i życie. Zwycięzca ma szansę opuszczenia swojego dystryktu oraz spędzenia reszty życia w wygodnym domu z wysoką pensją od państwa. Nieoczekiwane podwójne zwycięstwo Katniss i Peeta i opuszczenie 12 dysktryktu jest początkiem rewolucji w Panem. Oligarchowie zaczynają się obawiać rebeliantów, którzy lada dzień będą walczyć o powstanie nowego ładu społecznego i sprawiedliwy podział władzy. "Igrzyska śmierci", pierwszy tom bestsellerowej trylogii Suzanne Collins, trafia do kin! To opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę na śmierć i życie. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a już to zasługuje na miano prawdziwej walki o przetrwanie... Trylogia Suzanne Collins to prawdziwy bestseller: wszystkie trzy tomy utrzymywały się w czołówce listy bestsellerów magazynu „The New York Times” przez wiele tygodni! Autor: SUZANNE COLLINS Wydawca: MEDIA RODZINA Ilość stron: 3 TOMY - ŁĄCZNIE 1088 Stan BDB, możliwa wysyłka w/g cennika poczty polskiej. Wpłata na konto. CZAS REALIZACJI OK. 5-7 DNI. ==========================

W granicach samotności - Brotherston / k
W granicach samotności - Brotherston / k
9 zł
Załom 8 dni plecy

Nieaktualne stemple po biblioteczne. Nowa powieść Ameryki Łacińskiej, dziś w pełni swego dynamicznego rozwoju, jest zjawiskiem tak odrębnym i złożonym, że krytyk może kusić się tylko o jej analizę, a nie o syntezę. Próbę takiej analizy podjął Gordon Brotherson w książce, której tytuł nawiązuje do słynnego dzieła Garcia Marqueza "Sto lat samotności". Brytyjski literaturoznawca i tłumacz wielu utworów iberoamerykańskich na język angielski wskazuje na ambiwalentny charakter kultury latynoamerykańskie, w której ścierają się dwa elementy: europejski i indiański. powieści pisane w Ameryce Łacińskiej w XIX wieku naśladowały powieść europejską. Tłem akcji było w nich miasto, enklawa kultury europejskiej, wysepka "cywilizacji" w morzu "barbarzyństwa". Jeśli zapuszczano się w głąb lądu, to jedynie w poszukiwaniu egzotyki. Ale od trzydziestu mniej więcej lat, w twórczości Amerykanów piszących w języku hiszpańskim i portugalskim dokonuje się znamienne przesunięcie. Na skutek głębokich przemian społeczno-politycznych zachodzących na tym kontynencie literatura sięga do rodzinnych, ludowych źródeł jego kultury i zaczyna penetrować "interior". Świadomi swego indiańskiego dziedzictwa, pisarze manifestują poczucie latynoamerykańskiej wspólnoty kulturowej, a tym samym odkrywają i potwierdzają własną tożsamość. Brotherson ilustruje swoją tezę omawiając po kolei twórczość ośmiu pisarzy, wybranych, jak sam przyznaje, dość dowolnie. Są to: Asturias, Carpentier, Onetti, Rulfo, Cortazar, Jose Maria Arguedas, Vargas Llosa i Garcia Marquez. Każdemu z nich poświęcił autor osobny szkic, zaczynając zawsze od analizy tekstu, od obszernego cytatu z dzieła omawianego pisarza. Informacje biograficzne zamieszczono w przypisach na końcu książki. Bibliografia uzupełniona została na użytek polskiego czytelnika tytułami i adresami bibliograficznymi polskich przekładów. Możliwa wysyłka na koszt kupującego, wpłata na konto. Czas realizacji 3-5 dni.

książki Kryminały PRL, 27szt, ładny stan, wysyłka
książki Kryminały PRL, 27szt, ładny stan, wysyłka
20 zł
Rzeszów 30 dni plecy

Do sprzedania takie oto kryminaly, wysylka poczta polska 15 zl paczka pocztowa, jak na te lata, ladny stan, zreszta widac na zdjeciu. Zdjęcie nr 1. 1. Peter Dickinson – Tajemnica Plemienia Ku, 1975, wyd 1 2.Jerzy Łaniewski – Ruiny, 1984, wyd 1 3. Nawrocka i Doński – Akcja chirurg, 1968 4. Dick Francis – Zasłona dymna, 1976, wyd 1 5.Tadeusz Ostaszewski - Tragiczny chrzest, 1979, wyd 1 6. Kazimierz Korkozowicz – Będę zamordowana, 1970, wyd 1 7. Dashiell Hammett – wielki skok, 1992 8. Jerzy Edigey – Pomysł za siedem milionów, 1982, wyd 1 9. Anna Gozdecka – Zabójstwo w nowej dzielnicy, 1978, wyd 1 10. Robert Weiss – ostatni zamach na Hitlera, 1958, wyd 2 11. Ryszard Lassota – Alarm, 1979, wyd 1 12. Zofia Kaczorowska – Przesyłka do Lizbony, 1989, wyd 1 13. Zofia Kaczorowska – Szalona noc w Paryżu, 1988, nakład 1 14. Zofia kaczorowska – Strzał na mokotowskiej 15. Joanna Chmielewska – Boczne drogi, 1976, wyd 1 16. Joana Chmielewska – Większy kawałek świata, 1987, wyd 2 17. Georges Arnaud – Strome zbocze, 1962, nakład 20 tys 18. M.A. Furman – Zbrodnia pod mikroskopem, 1986, wyd 1, nakład 30 000. 19. luc scrag – weekend 20. Alister Maclean - Goodbye Kalifornio, 1990, wyd 1 21. Alister Maclean - noc bez brzasku, 1990, wyd 2 22. Alister Maclean - Złote rendez-vous, 1987, wyd 1 23. Alister Maclean - air force one zaginął, 1990, wyd 1 24. Alister Maclean - jedynym wyjściem jest smierć, 1988, wyd 1 25. Alister Maclean - santoryn,1990, wyd 1 Zdjecie nr 2 26. Jeffrey Archer - Pierwszy między równymi cz 1, 2016 27. Jeffrey Archer - Pierwszy między równymi cz 2, 2016 W innych ogłoszeniach mam gry planszowe, resoraki: matchbox, hot wheels, majorette, hotwheels, karty zwykle i kolekcje, np. star wars, gwiezdne wojny, klocki Lego i Cobi, różne fajne zabawki dla obu płci, bajki dvd filmy animowane polskie i zagraniczne, dobranocki, komiksy, książki: sensacyjne, historia, poradniki, powieści, Niziurski, Szklarski, Nienacki, Pilipiuk, Rodziewiczówna, Musierowicz, Harry Potter, Wiedźmin The Witcher Sapkowski, cyberpunk 2077, bajki i inne fajne rzeczy; UWAGA ! – oto zasady: 1. Wysyłam tylko i wyłącznie Poczta Polska listy polecone lub paczki rejestrowane – nigdy się nie zawiodłem. 2. Nie wysyłam za pobraniem i nie będę wysyłał. 3. Nie zmieniamy zasad :-)

sprzedam książki jak na zdjęciach i w opisie
sprzedam książki jak na zdjęciach i w opisie
5 zł
Bukowno 30 dni plecy

Sprzedam:1) Józef Ignacy Kraszewski: "Interesa Familijne" Wydawnictwo Literackie Kraków, Tom I-II Powieść - Dzieła Powieści Obyczajowe. Kraków 1988. Napisana na przełomie 1852-1853 r. powieść przedstawia zabiegi licznej rodziny szlacheckiej wokół milionowego krewniaka - starego cynika i złośliwca - szambelana, w oczekiwaniu na korzystny zapis testamentowy.Na jego fortunę zdobytą w tajemniczy sposób czyha nie tylko rodzina. Wielkie nadzieje wiąże z nią zaufany sługa, Termiński, krętacz i intrygant, oraz młoda osóbka, panna Aniela, przebywająca na dworze szambelana z zamiarem usidlenia starca. - cena 25 zł2) Towaroznawstwo artykułów przemysłowych - cena 10 zł Autor - Hilaria Budzyńska, Bogdan Budzyński; wyd. WSiPStron - 344; Stan techniczny - dobry; Rok 1976; Informacje dodatkowe - nieznaczne podniszczenia i przybrudzenia. 3) Słownik Ang - Pol Pol - Ang J. Jaślan, J. Stanisławski - Cena 8 zł 4) Lech Falandysz Zbiór Zadań z Fizyki dla klasy 1 liceum ogólnokształcącego Prószyński i s-ka Warszawa Zadania z rozwiązaniami - Cena 8 zł 5) Spacer po linie - Paulina Bilewska - cena 10 złWyd.: Krajowa Agencja Kraków; Rok wydania: 1984; Stron: 56; Stan: dst 6) "Jak powstaje muzyka" - cena 10 złRafał Plebański; Dlaczego słuchamy muzyki? Jak pracuje kompozytor? itp.Wydawnictwo: Podsiedlik - Raniowski i Spółka; 16 stron 7) Geografia 7; Europa i Azja - cena 10 zł Autor: B. Golec, M. Nowak, E. Przesmycka; Wyd.: WSiP; Rok Wyd.: 1995Oprawa: Miękka; Stron:192; Stan techniczny: dobry okładka lekko zniszczona tylna część. 8) Geografia 6; Ameryka Afryka Australia i Oceania - cena 10 zł Autor: Jan Mordawski; Rok: 1994; Wyd.: WSiP; Okładka/ilość stron: Miękka/164; Stan książki: Bdb 9) Geografia 5; Krajobrazy Ziemi - cena 10 złAutorzy: Piskorz, Zając.; Wyd. WSiP, 1993 Rok.143 Strony, Miękka oprawa; stan wizualny jak na fotografii 10) Geografia Polski klasa 8 Podręcznik - cena 10 złAutor: Jan Mordawski; Wydawnictwo: M. Rożak 1996; Stron: 128; Stan: dobry (zagięcia na rogach, niewielkie rozdarcia przy grzbiecie) 11) Międzynarodowy układ jednostek miar SI Massalski - cena 10 złWarszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1968. 91 s.; Jerzy Michał Massalski, Julian Studnicki; Okładka podniszczona. Odbiór okolice Bukowna lub Kraków, kwestia uzgodnienia.